Polish (Poland)English (United Kingdom)Español(Spanish Formal International)Russian (CIS)Svenska (Sverige)
  • slide1.jpg
  • slide2_1.jpg
Strona główna Grupa Eurowind Energetyka odnawialna
Energetyka odnawialna

Przygotowujemy i realizujemy inwestycje związane z budową elektrowni wiatrowych. Głównym zadaniem i celem segmentu energetyki odnawialnej w Eurowind  jest budowa elektrowni wiatrowych oraz ich eksploatacja, czyli wytwarzanie bezpiecznej i przyjaznej dla środowiska energii elektrycznej.

Doświadczenia zdobyte na tym polu w Polsce pozwalają nam zaoferować naszym partnerom najwyższy poziom sprawności i profesjonalizmu w pokonywaniu wszelkich barier i wymagań stawianych przez ustawodawstwo polskie jak i europejskie.

Sukcesem Eurowind w dziedzinie energetyki odnawialnej jest realizacja trzech elektrowni wiatrowych. W latach 2005 - 2007 powstały kolejno Park Elektrowni Wiatrowych Lisewo I oraz Lisewo II o łącznej mocy zainstalowanej 10,8 MW. Obecnie w eksploatacji znajduje się Park Elektrowni Wiatrowych Łebcz zbudowany w lipcu 2007 roku o mocy  3,2 MW.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zespołu zarządzającego oraz wysokim kwalifikacjom pracowników poszczególnych działów obecnie rozwijamy projekty o mocy ponad 900 MW znajdujące się na różnych etapach realizacji.

Mamy również za sobą doświadczenia związane z prowadzeniem projektu biogazowni uwieńczony sukcesem w postaci pozwolenia na budowę. Nasze zainteresowania w biznesie energetyki odnawialnej sięgają jednak dalej i obejmują także między innymi elektrownie słoneczne.

 

Wartość wytworzonej czystej energii
z odnawialnych źródeł Eurowind.

Ta liczba ciągle rośnie

Sportbase