Polish (Poland)English (United Kingdom)Español(Spanish Formal International)Russian (CIS)Svenska (Sverige)
  • slide1.jpg
  • slide2_1.jpg
Strona główna Grupa Eurowind Zespół Eurowind
Zarząd

Eurowind to młody i zgrany zespół, tworzący przyjazną atmosferę w pracy i poza nią. Grupa liderów którzy dzięki swojej wiarygodności, budowanej na fundamencie profesjonalizmu, skuteczności i wartości korporacyjnych, potrafią aktywnie wpływać na swoje otoczenie i zmieniać je. Poprzez konsekwentne działania realizują strategiczne cele rozwoju projektów odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof RutteKrzysztof Rutte, Prezes Zarządu Eurowind Holding SA,członek zarządu spółek portfelowych, posiada obszerne doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego. Rozpoczął swoją karierę jako inżynier energetyk w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, a następnie przeniósł się do branży IT rozpoczynając pracę na rzecz Computerland S.A. W 1999 roku został powołany na Wiceprezesa Zarządu Computerland. Współtworzył nowe aktywności biznesowe – m.in. sektor użyteczności publicznej. Przez 4 lata z rzędu, zespół prowadzący biznes IT dla klientów „Sektora Przemysłowego” miał I miejsce w Polsce w swojej kategorii. Swoje doświadczenie biznesowe pogłębiał kończąc profesjonalne szkolenia m.in. na Harvard Business School czy The Wharton School (University of Pennsylvania) oraz zasiadając w radach nadzorczych wielu spółek.

Od roku 2000 w branży energetyki odnawialnej, początkowo jako inwestor, od 2005r. bezpośrednio zaangażowany w operacyjną działalność Eurowind. Współtwórca projektów Lisewo oraz Łebcz (łącznie 21 turbin, 14MW). Krzysztof Rutte posiada tytuł magistra inżyniera elektryka Politechniki Warszawskiej

Boguslaw WalinskiBogusław Waliński
, Wiceprezes Zarządu Eurowind Holding SA, członek zarządu spółek portfelowych, jest jednym z pionierów w branży sektora energetyki wiatrowej w Polsce. Nabywał cennego doświadczenia w przemyśle energetyki wiatrowej jako wieloletni udziałowiec i Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Windvest Poland sp. z o.o., firmy która przeprowadziła realizację pierwszego komercyjnego Projektu Elektrowni Wiatrowej w Polsce w miejscowości Lisewo, jak również kolejnych inwestycji w branży.

W latach 1996-1999 Pan Waliński prowadził własną doradczą firmę zajmującą zagadnieniami z dziedziny ekologii. Współpracował z grupą specjalistów oddelegowanych przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie ekologii i prawa energetycznego, prowadząc wiele odczytów i wykładów podczas konferencji i spotkań biznesowych. W latach 2000-2008 bezpośrednio zaangażowany w rozwój Grupy Eurowind jako Prezes Zarządu Eurowind Services. Współtwórca projektów Lisewo oraz Łebcz (łącznie 21 turbin, 14MW).
Bogusław Waliński posiada tytuł magistra historii.

 

Magnus_RosenbckMagnus Rosenbäck, Przewodniczący Rady Nadzorczej Eurowind Holding SA, posiada obszerną wiedzę i doświadczenie w europejskim przemyśle energetyki wiatrowej. W 1995 roku założył Eurowind, niezależne przedsiębiorstwo energetyczne, które jest właścicielem oraz operatorem parków wiatrowych w różnych państwach europejskich.


W latach 1997-1999, działał jako wyłączny przedstawiciel producenta turbin Enercon GmbH w krajach nordyckich. Utworzył i zarządzał  oddziałami obsługi serwisowej i konserwacji dla firmy Enercon w krajach takich jak Szwecja, Finlandia oraz Norwegia. Uruchomił również fabrykę turbin wiatrowych w porcie miasta Malmö (Kockums Industries), która w chwili obecnej zatrudnia ponad 150 pracowników.

W latach 2000 - 2007 roku uruchomił Projekt Lilgrund (jeden z największych na świecie projektów off-shore o mocy 110MW), który został nabyty przez spółkę Vattenfall. W latach 2003 – 2008 rozwinął projekty we Francji, Włoszech, północnej Afryce oraz Brazylii jako Rose Capital SA - główny udziałowiec grupy Eurowind w Polsce.

 

 
Sportbase